چگونه موتور ماشین را سالم نگه داریم

چگونه موتور ماشین را سالم نگه داریم؟ ، یک خودرو نو عملکرد خوب و مطلوبی دارد، اما به محض اینکه کمی از عمر آن می گذرد، متوجه تغییراتی می شوید و به طور حتم علتش موتوراست.

بیش از هر چیزی برای جلوگیری از ورود کثیفی و آشغال به موتور، مطمئن شوید که باک همیشه تا نصف پر باشد. اطمینان حاصل کنید هوای کافی به موتور می رسد ( اگر با سیستم توربو آشنایی کاملی ندارد از آن استفاده نکنید). فیلتر هوا در موتورهای کوچک کاربردی ندارد، اما وقتی صحبت از جریان هوا به میان می آید، فیلتر هوا در مورد موتورهای بزرگتر (اتومبیل و موتورسیکلت) یک الزام محسوب می شود.

 

تعویض قطعات مصرفی


درحالی که برخی از رسیدگی های روزمره و بررسی های منظم تا مدت زمان طولانی خودروی شما را سالم نگه می دارند، بعضی از قطعات به اندازه عمر خودرو دوام می آورند و بعضی دیگر مصرفی هستند و باید تعویض شوند. لنت ترمزها، تیغه برف پاک کن، فیلتر ها، تسمه ها و شیلنگ ها در صورتی که نشانی از فرسودگی داشته باشند، باید تعویض شوند. به خاطر داشته باشید که همیشه نگهداری از خودرو ساده تر از تعمی آن و تعمیر خودرو کم هزینه تر از تعویض آن است.

 

دلایل برتری گیربکس اتومات نسبت به گیربکس های دستی


قطعا یک گیربکس اتومات نسبت به گیربکس های دستی برتری های قابل ملاحظه ای داشته اند که شرکت های بزرگ دنیا نیز به سمت طراحی های اتومات رفته اند. اما این برتری ها و مزیت ها چیست؟ شاید بتوان گفت مهم ترین مزیت در استفاده از گیربکس های اتوماتیک، حذف نقش راننده در تعویض دنده است. رانندگی به خودی خود یک کار پرفشار و فرسایشی به حساب می آید. دلیل دیگر که گیربکس اتومات را نسبت به گیربکس های دستی برتری می دهد، کاهش آمار تصادفات جاده ای است. طبق تحقیقاتی که به عمل آمده میزان تصادفات در خودروهایی که از گیربکس اتومات بهره می برند بسیار کمتر است. مهم ترین دلیل این اتفاق تمرکز بیشتر صاحب ماشین در زمان استفاده از خودرو است. تعویض دنده گاهی باعث بر هم خوردن تمرکز راننده شده و باعث تصادفات جاده ای می شود. گیربکس اتومات این حسن را دارد که با افزایش تمرکز راننده جلوی این اتفاق را تا حد بسیاری می گیرد.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، ، یک خودرو نو عملکرد خوب و مطلوبی دارد، اما به محض اینکه کمی از عمر آن می گذرد، متوجه تغییراتی می شوید و به طور حتم علتش موتوراست.