مزایا و معایب ماشین سفید رنگ

مزایا و معایب ماشین سفید رنگ، ماشین سفید بخریم یا مشکی؟ این سوالی است که ذهن طیف عظیمی از خریداران خودروهای جدید را به خود مشغول کرده‌است. رنگ سفید و رنگ مشکی از محبوب‌ترین رنگ‌های دنیای خودرو هستند؛ به همین دلیل، در خیابان‌های اغلب کشورهای دنیا، خودروهای سفید و مشکی بیش از سایر رنگ‌ها به چشم می‌خورند. هر کدام از رنگ‌های مشکی یا سفید، طرف‌داران خاص خود را دارد. البته بسیاری از خریداران خودرو نیز ممکن است با توجه به شکل و مدل خودرو، رنگ آن را انتخاب کنند. این موضوع کاملا طبیعی است؛ زیرا طراحی ظاهری هر خودرو، شکل و زاویه‌های بدنه آن تاثیر فراوانی در رنگ مناسب برای آن دارند. اما در هر حال، انتخاب رنگ سفید یا مشکی برای خودرو، امری سلیقه‌ای است و نمی‌توان دستورالعمل خاصی برای آن تعریف کرد؛ علاوه‌براین، رنگ‌های یادشده تاثیر زیادی در میزان فروش خودروها دارند. در این مقاله، قصد داریم تا مزایا و معایب خودروهای سفیدرنگ را شرح دهیم.

بررسی مزایا و معایب خودروی سفیدرنگ

رنگ سفید یک انتخاب عمومی و سراسری برای تمام کسانی است که قصد ندارند روی انتخاب رنگ خودروی خود زیاد حساس شوند. برای بسیاری از افراد، رنگ خودرو اهمیت زیادی ندارد یا قصد صرف زمان برای شناخت رنگ‌ها را ندارند. سفید بهترین انتخاب برای چنین افرادی است؛ اما این رنگ هم مزایا و معایب خاص خود را دارد. از جمله مزایای رنگ سفید در خودروها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رنگ سفید، عامه‌پسند و محبوب

در سراسر دنیا، رنگ سفید، بهترین گزینه برای کسانی است که نمی‌دانند چه رنگی را انتخاب کنند؛ زیرا سفید معمولا با تمام مدل‌های خودرو هماهنگی دارد. هم‌چنین این رنگ به بیننده اجازه می‌دهد تا جزئیات خودرو از جمله زوایا و خطوط بدنه را به‌راحتی درک کند.

  • تضمین مشتری بالاتر برای فروش خودرو

سفید یک رنگ مقبول در نظر اکثریت است. به همین دلیل، خودروهای سفید معمولا راحت‌تر از سایر رنگ‌ها به فروش می‌رسند؛ بنابراین با خرید ماشین سفیدرنگ، در صورت نیاز فوری، خیال شما از بابت فروش خودرو راحت خواهد بود.

  • سفید، رنگی خنک و بازتاب‌کننده نور

همان‌طورکه می‌دانید، رنگ‌های روشن نور را بازتاب می‌دهند و جذب زیادی ندارند. به همین دلیل است که خودروهای سفیدرنگ در فصول گرم سال، دمای کمتری از خودروهای مشکی رنگ دارند. در هوای داغ تابستان، این مزیت خودروهای سفید در برابر خودروهای مشکی به‌خوبی به‌چشم می‌آید.

  • ترمیم آسان ماشین سفیدرنگ

اتومبیل‌های سفیدرنگ، به دلیل خاصیت ذاتی رنگ سفید، در صورت خراش، خط، ضربه یا کاهش کیفیت رنگ، به‌راحتی ترمیم می‌شوند. قلم‌گرفتن رنگ سفید در صورتی که توسط نقاش حرفه‌ای انجام شود، تا فاصله‌های بسیار نزدیک قابل تشخیص نخواهد بود.

معایب خودروی سفیدرنگ

استفاده از رنگ سفید، البته معایبی هم دارد. مهم‌ترین معایب خودروهای سفید رنگ عبارتند از:

  • خودروی سفیدرنگ منحصربه‌فرد نیست و بیشتر از هر رنگ دیگری در بازار موجود است. جلب توجه با رنگ سفید بسیار سخت است.
  • خودروی سفیدرنگ پس از مدتی، جذابیت خود برای مالک را پس از کارواش از دست می‌دهد. شاید کم‌‌انرژی‌بودن ذاتی این رنگ، علت اصلی تکراری‌شدن سریع آن برای مالک، حتی پس از شستشو باشد.