ترفندهای مکانیکی خودرو

ترفندهای مکانیکی خودرو ، همه روزه شاهد تولید انواع مختلف خودرو در کارخانجات اتومبیل سازی هستیم. اما آیا تمام کسانی که این خودروها را خریداری می کنند، اطلاعات کافی را در مورد مسائل فنی خودرو دارند؟ زمانی که افراد در کلاس های آموزش رانندگی شرکت می کنند، فرصت کافی وجود ندارد تا تمام اطلاعات مربوط به خودرو به آنها آموزش داده شود.

برخی از رانندگان بر این باورند که نیازی نیست تمام افراد، از مسائل فنی خودرو اطلاعی داشته باشند. اما دانستن برخی از ترفندها به آنها کمک می کند تا در شرایط مختلف، مشکل اتومبیل خود را به راحتی برطرف کنند.


در ادامه به چند ترفند در مورد خودرو اشاره می کنیم.
- برخی مواقع ممکن است در باتری اتومبیل شما مشکلی ایجاد شود. برای مثال سیم ها و کابل های باتری دچار پوسیدگی می شوند. در این حالت می توانید از یک نوشابه سیاه استفاده نمایید. این کار باعث می شود تا پوسیدگی ها از بین بروند.


- برخی از افراد به رانندگان توصیه می کنند تا از مکمل ها برای اتومبیل خود استفاده کنند. در صورتی که احتیاجی به این کار نیست و اگر مرتب و به موقع روغن اتومبیل خود را تعویض کنید، کفایت می کند. در این صورت چراغ بنزین شما روشن نمی شود.


- شما می توانید زنگ زدگی لنت های ترمز را به وسیله یک مسواک برطرف کنید. تنها زمانی لنت های اتومبیل خود را تعویض کنید که 90 درصد آن از بین رفته باشد.


- در بسیاری از موارد، رانندگان با مشکل روشن شدن چراغ چک خودرو مواجه می شوند.این حالت معمولا زمانی اتفاق می افتد که درب گاز شما کاملا چسبیده نیست و باعث می شود تا اکسیژن از درون خط گاز وارد شود.


- زمانی که در روزهای گرم می خواهید از اتومبیل خود خارج شوید، فرمان آن را 180 درجه بچرخانید. این کار باعث می شود تا قسمت پایینی فرمان در بالا قرار بگیرد. به طور معمول افراد با دست های خود، قسمت بالای فرمان را در زمان رانندگی می گیرند. این کار باعث می شود تا این قسمت داغ نشود.