بررسی مزایا و معایب خودروهای مشکی رنگ

بررسی مزایا و معایب خودروهای مشکی رنگ، انتخاب رنگ خودرو همواره امری سلیقه‌ای است و اصول خاصی برای آن تعریف نمی‌شود؛ اما نکات مهمی درباره رنگ در خودروها وجود دارد. توجه به هر کدام از این نکات، می‌تواند به شما در انتخاب بهترین رنگ برای خودرو کمک کند. بعضی رنگ‌ها مانند قرمز انرژی بیشتری به خودرو می‌دهند؛ درحالی‌که رنگ‌های سرد مانند طوسی، شکل تهاجمی خودرو را کاهش می‌دهند. البته هرکدام از رنگ‌ها، جدا از ویژگی‌های انرژیکی که به خودرو می‌دهند، در شرایط مختلف نیاز به توجه مالک خودرو دارند. مثلا برخی از انواع رنگ‌های خودرو، نیاز به مراقبت بیشتری دارند؛ زیرا اگر آسیب ببینند، ترمیم و بازگشت آن‌ها به حالت اولیه، کار سختی است. رنگ مشکی از جمله رنگ‌هایی است که نیروی تهاجمی بیشتری به مخاطب در حال تماشای خودرو القا می‌کند؛ اما حفظ کیفیت و مراقبت از آن نیاز به توجه فراوانی دارد. در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب خودروهای مشکی رنگ را برای شما بررسی کنیم.

 

بررسی مزایا و معایب خودروی مشکی رنگ

میزان انتخاب‌ها در رنگ مشکی، نسبت به رنگ سفید پایین‌تر است. همین می‌تواند گویای خیلی از مزایا و معایب این رنگ باشد. نگهداری، مراقبت و ترمیم سخت‌تر از رنگ سفید شاید یکی از دلایلی باشد که افراد بیشتر گرایش به انتخاب رنگ سفید دارند. همین عامل خود یک مزیت است و باعث می‌شود خودروهای مشکی رنگ با تعداد کمتر، متفاوت و خاص باشند. مهم‌ترین مزایای خودروهای مشکی رنگ عبارتند از:

  • خطوط و زوایای برجسته

رنگ مشکی خیلی راحت می‌تواند خطوط بدنه خودرو را برجسته کند و نمای ویژه‌ای خصوصا از زاویه کناری به خودرو بدهد. به همین دلیل است که خودروهای مشکی لاکچری‌تر و زیباتر از خودروهای سفیدرنگ دیده می‌شوند. همچنین در خودروهای سایز بزرگ این می‌تواند عاملی برای بزرگ‌تر دیده‌شدن خودرو در چشمان بیننده باشد. اینگونه است که مشکی ابهت بیشتری به خودرو می‌دهد.

  • مشکی طرفداران خاص خود را دارد

هنگام فروش خودرو، مشکی یکی از رنگ‌هایی است که ارزش خودروی شما را حفظ می‌کند. همچنین رنگ مشکی همواره در تمامی مدل‌های خودرو طرفداران خاص خود را دارد. این به معنای فروش آسان خودروهای مشکی‌ رنگ است.

  • پیدا کردن راحت خط و ضربه

این مورد برای خریداران خودروی مشکی یک مزیت است. در خودروهای مشکی رنگ، قسمت‌های ترمیم‌شده رنگ و خراش‌های خودرو به راحتی قابل تشخیص هستند. به همین دلیل مشتری به راحتی می‌تواند عیب‌های رنگی خودرو را متوجه شود.

  • جاذبه بصری و انرژی رنگ مشکی فوق‌العاده است!

تمام طیف‌ها و درجات مختلف رنگ مشکی، جاذبه و انرژی بیشتری دارند. رنگ مشکی خصوصا برای اسپرت‌کردن خودروها یکی از بهترین گزینه‌ها است.

  • رنگ مشکی، خوراک خودروهای تهاجمی و کورسی است. اگر قصد خرید خودروهای اسپرت، سدان‌های لوکس و کراس‌اوورهای گران‌قیمت را دارید، رنگ مشکی می‌تواند جلوه بسیار ویژه و باابهتی به خودروی شما بدهد.

معایب خودروهای مشکی رنگ

 از اصلی‌ترین معایب خودروی مشکی رنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشکی رنگی جاذب نور و گرما است و به راحتی دمای خودرو را بالا می‌برد. در فصل تابستان که حرارت و تابش نور به بیشترین مقدار خود می‌رسد، رنگ مشکی گرمای قابل توجهی از نور را جذب خود می‌کند. به همین دلیل است که گاهی اوقات ممکن است حتی دست‌زدن به یک خودروی مشکی رنگ که دقایقی زیر نور مستقیم خورشید بوده‌است، سخت باشد.

البته این مورد تنها معضل جذب گرمای رنگ مشکی نیست. اتاق و کابین خودروی مشکی رنگ ممکن است در ماه‌های گرم سال، گرمایی بیش از حد انتظار داشته‌باشند. مشکل دیگری که خاصیت ذاتی رنگ مشکی در جذب نور و گرما ایجاد می‌کند، آسیب‌دیدن رنگ خودرو در درازمدت است.

  • خودروی مشکی خیلی سریع نیاز به کارواش خواهد داشت. کافیست هوای شهر شما کمی غبار داشته باشد. حتی ساعاتی پس از شستشو، خودروی مشکی رنگ می‌تواند به حالت اولیه خود بازگردد. بنابراین مالک خودروی مشکی رنگ باید زمان زیادی روی شستشوی خودرو بگذارد. در صورت مراجعه به کارواش نیز، تعداد دفعات مراجعه شما نسبت به سایر رنگ‌ها افزایش خواهد یافت.
  • رنگ مشکی احتمال تصادف را در شب یا مکان‌های کم‌نور بالا می‌برد! خودروهای مشکی رنگ در شب به راحتی مشخص نیستند. این باعث می‌شود تا ضریب احتمال تصادف با افراد یا سایر خودروها و موجودات بالاتر برود.
  • رنگ مورد علاقه دزدها! تحقیقات نشان‌ داده‌است که سارقان علاقه زیادی به سرقت خودروهای مشکی رنگ دارند. البته گرایش این افراد به رنگ مشکی با توجه به روحیات و فعالیت‌های مخفیانه آن‌ها اصلا عجیب نیست.