چه نکاتی را در مورد معاینه فنی و معاینه فنی برتر باید بدانیم؟

چه نکاتی را در مورد معاینه فنی و معاینه فنی برتر باید بدانیم؟، معاینه فنی خودرو بررسی سلامت خودرو است که در دو سطح بررسی فنی/ ظاهری و نیز میزان آلایندگی خودرو انجام می‌شود.در صورتی که پس از بررسی‌، هرکدام از قسمت‌های خودرو دارای نقص باشد؛ مالک خودرو می‌بایست طی 14 روز نسبت به تعمیر خودرو اقدام کرده و مجدد برای دریافت گواهی سلامت خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کند. اما برای مراجعه به مراکز معاینه فنی چه اقداماتی باید انجام داد؟ مراحل انجام معاینه فنی به چه صورت است؟ آیا نداشتن گواهی معاینه فنی باعث جریمه شدن می شود؟ اینها مطالبی است که در این مقاله به آنها اشاره شده است. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: چه نکاتی را در مورد معاینه فنی و معاینه فنی برتر باید بدانیم؟

معاینه فنی خودرو چیست و چه تفاوتی بین معاینه فنی معمولی و معاینه فنی برتر وجود دارد؟

معاینه فنی خودرو چیست و چه تفاوتی بین معاینه فنی معمولی و معاینه فنی برتر وجود دارد؟، تا چند سال پیش و قبل از اجباری شدن دریافت معاینه فنی خودرو، کم نبودند تعداد خودروهایی که با هر بار گاز دادن حجم بسیاری از دود و آلودگی را وارد هوا می‌کردند. اگر شانس یارتان نبود و در ترافیک کنار این خودروها قرار می‌گرفتید، شما نیز مجبور به تنفس این حجم از دود به صورت مستقیم بودید. با اجباری شدن قانون دریافت معاینه فنی برای خودروهای بالای 4 سال، کم‌کم از تعداد این خودروها کم شد تا جایی که هم‌اکنون کمتر شاهد این خودروها در سطح شهر و بزرگراه‌ها هستیم. نوع پیشرفته‌تر معاینه فنی که به نام معاینه فنی برتر شناخته می‌شود، استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری در خصوص آلودگی هوا داشته و شرایط زیست محیطی را بیشتر مدنظر قرار می‌دهد. اینکه معاینه فنی برتر چیست و تفاوت آن با معاینه فنی معمولی کجاست؛ موضوعی است که در این مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: معاینه فنی خودرو چیست و چه تفاوتی بین معاینه فنی معمولی و معاینه فنی برتر وجود دارد؟

مزایا و معایب لاستیک های ران فلت

مزایا و معایب لاستیک های ران فلت، لاستیک‌های راف فلت نیز از همان مواد به‌کار رفته در لاستیک‌های عادی ساخته می‌شوند، پس نرخ سایش و سرعت مستهلک شدن آن‌ها فرقی با یک لاستیک معمولی ندارد. یکی از کارهای مهم برای افزایش عمر لاستیک ران فلت، بازدید کردن مرتب فشار باد آن‌ها هست. توجه داشته باشید که لاستیک ران فلت قیمت بالاتری از یک لاستیک معمولی دارد پس اگر آن را از دست بدهید متحمل خسارت سنگین‌تری خواهید شد. با این حساب ارزشش را دارد تا بیشتر هم مراقب لاستیک ران فلت خود باشید.

ادامه مطلب: مزایا و معایب لاستیک های ران فلت

روغن سوزی چیست و چگونه می توانیم آن را تشخیص دهیم؟

روغن سوزی چیست و چگونه می توانیم آن را تشخیص دهیم؟، روغن سوزی خودرو یکی از مهم‌ترین و تا حدودی خطرناک‌ترین ایراداتی است که یک ماشین با موتور احتراقی ممکن است به آن دچار شود. اما چگونه روغن‌ سوزی خودرو را تشخیص دهیم؟ این موضوع خیلی پراهمیت است؛ زیرا شناختن راه‌هایی که زودتر از موعد این عیب اساسی ماشین را به ما گوشزد می‌کنند، قطعا می‌تواند جلوی صرف هزینه‌های بیشتر و رسیدن آسیب‌های جدی به بخش فنی خودرو را بگیرد. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی ایراد روغن ‌سوزی ماشین، علت روغن‌ سوزی و راه‌های تشخیص روغن ‌سوزی خودرو را به اطلاع شما برسانیم. بنابراین بهتر است این مقاله آموزشی و فنی را حتما تا آخر مطالعه کنید تا بتوانید روغن ‌سوزی ماشین را راحت‌تر تشخیص داده و جلوی ضررهای مالی هنگفت را بگیرید.

ادامه مطلب: روغن سوزی چیست و چگونه می توانیم آن را تشخیص دهیم؟

آشنایی با لاستیک های ران فلت

آشنایی با لاستیک های ران فلت، در سال‌های اخیر عبارت لاستیک ران فلت در دنیای خودرو بسیار شنیده می‌شود. البته این لاستیک‌ها خیلی هم جدید نیستند ولی در بازار ایران با تاخیر وارد شده و نسبتا جدید محسوب می‌شوند و بیشتر روی خودروهای لوکس می‌توان آن‌ها را دید. حتی در برخی منابع معادل فارسی نیز برای لاستیک ران فلت ابداع شده و از آن با نام لاستیک پنچر رو نام برده می‌شود.

ادامه مطلب: آشنایی با لاستیک های ران فلت